Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hamza Dağ’la İzmir’de daha fazlasını yapacağız

Çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’e son 21 yılda yapılanları anlattı.

İzmir’e 449 milyar liralık kamu yatırımı yapıldığını belirten Erdoğan, hayata geçirilen projeleri tek tek saydı.

İzmir’e yeni çevre yolları ve 5 baraj daha

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra İzmir’e yeni çevre yollarının yapılacağını belirtti.

Erdoğan, İzmir’deki çiftçilere verilecek takviyelerden de bahsetti. “94 bin dönüm araziyi sulayacak 5 baraj daha yapıyoruz”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin şunları söyledi:

Hiçbir saçmalığımız yok. İzmir’de 21 yılda bugünkü rakamlarla 449 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Bu muhalefet ne yaptı? İzmir’de yatırımları var mı? 4 yeni üniversite kurduk. 26 bin 431 kişi kapasiteli yurt binalarını hizmete açtık. İzmir Belediyesi kaç yurt inşa etti? 115 spor tesisi inşa ettik. 17 milyar lira sosyal yardım sağladık. 2060 yataklı Bayraklı Şehir Hastanemiz dahil 129 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 21 bin konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. İktidara geldiğimizde 6 adet atıksu arıtma tesisi varken bugün 70 adet su arıtma tesisi bulunmaktadır. Ulaşımda 618 kilometre bölünmüş yol yaptık. Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yolu dahil olmak üzere İstanbul-İzmir Otoyolunu hizmete açtık.

“İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına etaplar halinde devam ediyoruz”

2520 metre uzunluğundaki Konak Tüneli’ni tamamladık. İzmir Çevre Yolu’nu tamamladık, yeni çevre yolları da yapılıyor. İzmir’i bu CHP zihniyetine bırakmayacağız, gereğini yapacağız. İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren sınırına kadar etaplar halinde devam ediyoruz. Adnan Menderes Havalimanı’nı tamamen yenileyerek yolcu kapasitesini 5 katına çıkardık. 20 yıl önce Adnan Menderes Havalimanı neydi, biz ne yaptık? Tarım ve Ormancılık alanında ilimizde 38 baraj, 44 sulama tesisi, 8 gölet ve 8 yer altı depolama tesisi inşa ettik. 94 bin dönüm araziyi sulayacak 5 baraj daha yapıyoruz. Çiftçilerimize 3 milyar 750 milyon liralık tarımsal gelir artışı sağladık. İzmirli çiftçilerimize bugüne kadar 64 milyar lira tarımsal hibe desteği sağladık.

“Hamza Dağ kardeşimle birlikte İzmir’in önündeki engelleri tek tek kaldıracağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Hamza Dağ’la birlikte İzmir’in önündeki engellerin kaldırılacağını ifade etti.

Erdoğan daha sonra Dağ’ı ve ilçe belediye başkan adaylarını İzmir halkına emanet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’tan sonra yerel yönetimlerle iş birliği yaparak daha fazlasını yapacağız. Kardeşim Hamza Dağ’la birlikte İzmir’in önündeki engelleri birer birer kaldıracağız. Belediyemizin bize getirdiği her projeye destek vereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı adayımızı ve ilçe belediye başkanı adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Durmak yok, 20 gün kaldı. “Siz bana müjde verin, ben de dünyaya müjde vereyim.”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu