Haber

KIZININ MEZARININ BAŞINA CEKET BOYUNCA DEPREMDE KAYBOLMUŞ, OĞLUNUN MEZARININ BAŞINA GÖMLEK

Bilal (16) ve Elif Kaçakçı (11) kardeşler, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin etkisiyle yıkılan evlerinin enkazında yaşamını yitirdi. Aile, hayattayken çok üşüyen kızlarının 2 montunu ve oğlunun en sevdiği gömleğini mezarlarının üzerine bıraktı. Baba Ümit Kaçakçı (41), “Her gün gelip çocuklarımız yerine mezardaki kıyafetlerini beğeniyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkıma neden oldu. İlçeye 4 kilometre uzaklıktaki 200 evin bulunduğu Gökçedere Mahallesi’ndeki çok sayıda ev yıkılırken, fay hattının geçtiği mezarlıktaki bazı mezarlar ikiye bölündü, mezar taşları paramparça oldu. Adeta ikiye bölünen fay hattı üzerindeki köyde 70 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 2 metrelik yarıkların olduğu mahallede oturan Ümit Kaçakçı, depremde kızı Elif ve oğlu Bilal’i kaybetti.

İKİ ÇOCUĞUNU TOPRAĞA VERDİ

Her gün çocuklarının mezarlarını ziyaret eden Ümit Kaçakçı, deprem olduğu sırada Nurdağı merkezde olduğunu belirterek, şiddetli depremin ardından oğlu Ramazan (18) ile birlikte 4 kilometrelik yolu koşarak geldiklerini söyledi. . Kaçakçı, 2 katlı konutta enkaz altında 2 çocuğunu gördüğünü söyledi. Eşi Zeynep Kaçakçı’nın enkaz yığınından sağ olarak çıktığını belirten Ümit Kaçakçı, “Sabah iş makinesiyle enkazı kaldırdığımızda Elif ve Bilal’i çıkardık ama ikisi de öldü. İki oğlumu da gömdüm. O gün akrabalarımızın arasında olan soyadı gibi, “Onları taşıyan 28 kişiyi toprağa verdik. Sanki o gün kıyameti yaşadık. Allah o günü kimseye yaşatmasın.”

‘ALEV DÜŞTÜĞÜ YERDE YAKILIR’

Elif’in doktor olma hayalini anlatan kaçakçı, “Allah kimseyi çocukları ile imtihan etmesin. Bir çocuğun acısı çok ağırdır. Düştüğü yeri ateş yakar. Her gün çocuklarımın mezarlarını ziyarete gelirim. Çok büyük bir acı, çocuklarımın acısıyla nasıl yaşarım bilmiyorum. Kızım çok üşüdü. O yüzden annesi üşümesin diye montunu mezarının üzerine koydu. . Oğlum da siyah gömleğini çok sevdi. Şimdi çocuklarımız yerine mezarlığa bırakılan kıyafetleri severek geliyoruz” dedi.

osmancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu